Nowa Castlevania końcem przygody z Lords of Shadow (!?)

Nie trzeba być wróżką, by wiedzieć, że niedawno zapowiedziany Lords of Shadow 2 będzie zwieńczeniem historii Gabriela z części pierwszej. Z wypowiedzi udostępnionej dzisiaj przez Konami, można jednak stwierdzić, że nadchodząca produkcja będzie nie tylko zwieńczeniem, lecz również zakończeniem alternatywnej opowieści o walce rodu Belmont z wampirzym lordem - Drakulą, stworzonej przez studio Mercury Steam Entertainment.

O tym, że Lords of Shadow 2, powstaje było wiadomo od dłuższego czasu. Nikt jednak nie wiedział kiedy gra zostanie ujawniona, ani o czym konkretnie będzie traktowała fabuła nowej odsłony serii. Konami stale podsycało zainteresowanie wokół serii, działając w cieniu ujawniało graczom szczątkowe informacje na temat produkcji, która zdaniem wszystkich powinna powstać, lecz nie wiadomo czy powstanie. Zmowa milczenia została przełamana podczas konferencji „pre-E3”, na której Castlevania: Lords of Shadow 2 została potraktowana niczym wisienka na torcie, kropka nad „i’, utwierdzając graczy, w przekonaniu, że Konami na nadchodzących targach w Los Angeles nie zawiedzie.

Dave Cox, producent gry ogłosił, że nowa odsłona lordów ciemności będzie konkluzją ego wszystkiego co do tej pory zobaczyliśmy.

„Jesteśmy dumni z możliwości ogłoszenia pracy nad grą, stanowiącą konkluzją wątków rozpoczętych w pierwszej części Lords of Shadow, umożliwiając tym samym graczom doświadczenie całkowicie nowej przygody w stworzonym przez nas świecie”

„Castlevania: Lords of Shadow jest bez wątpienia grą która odniosła największy sukces w całym dorobku serii, dlatego chcemy dostarczyć graczom produkt który nimi wstrząśnie, i wydaje nam się, że nie ma ku temu lepszego sposobu niż ukazanie odwiecznej walki Drakuli z rodem Belmont. Tyle, ze w całkowicie innowacyjnym kontekście”.

Gra prawdopodobnie ukaże się w 2013 roku na PS3 i Xboxa 360. Na dole możecie obejrzeć garść artworków udostępnionych przez Konami i screeny z premierowego zwiastuna. Na więcej informacji przyjdzie poczekać na co najmniej do E3.

 

 

mae_321 - 6 lat temu

Mi trudno będzie wytrzymać do 2013!!! No, ale co zrobić? Czekam jeszcze tylko na E3 i wszystko się okaże. Szanse, że gra wyjdzie jeszcze w tym roku raczej są nikłe, nie? Btw. Czekam na sprawozdanie z tegorocznych targów E3 od GNM! :D

00
scorpion - 6 lat temu

wie ktos moze czy bedziemy grac Gabrielem

00

Marcin Górniak

Wiecznie zalatany. Marzy o tym by się sklonować, mieć trzy wersje samego siebie, tak by raz na jakiś czas móc poleżeć do góry brzuszkiem. Uwielbia grać i pała się tym nikczemnym zajęciem praktycznie od początku swojego życia. Obecnie pastwi się przede wszystkim nad grami FPS i RPG, a pomagają mu w tym jego dzielny giermek Komputer oraz zastępca szeryfa – PS3 i jego młodszy brat PSP. Znajomi często nazywają go „świrem”, co uznaje za komplement z najwyższej półki. Uwielbia sprawiać innym niespodzianki.

Brak gorących dyskusji