GnM Plus #264 już dostępny!

27-09-2017 18:14

Na stronie pojawił się już nowy odcinek naszego redakcyjnego podcastu, w którym komentujemy najciekawsze doniesienia z branży gier wideo!

W 264 odcinku GnM Plus rozmawiamy o raporcie przygotowanym przez Unię Europejską dotyczącym piractwa, specyfikacji nadchodzącego Atariboksa oraz o opinii włodarzy z Sony na temat konsol przenośnych.

Oczywiście to nie wszystko. Więcej dowiecie się już słuchając lub pobierając (kliknij aby pobrać) odcinek, który znajdziecie w dziale "Podcasty" (kliknij aby posłuchać)! Serdecznie zapraszamy!

Heretic - rok temu

apropo piractwa to trzeba zaznaczyć że mamy 2 rynki - konsolowy i pc i piraty występują tylko na kompach, wiele gier bazuje na trybach sieciowych więc nawet jak ktoś sciągnie i "wypróbuje" a chce rywalizować online, no to musi gnać do sklepu po oryginał. Podobało mi się co mówił jeden z redaktorów, jest to generalnie wina branży bo kiedyś były a dzisiaj nie ma dem, bo dystrybutorzy kłamią screenami, filmikami, bo płatne dlc a w wielu przypadkach to wycięta albo zblokowana zawartość gier. Powiedział kiedyś Bill Gates że microsoftowi zależało żeby dużo ludzi piraciło windowsa, bo wtedy jak najwięcej społecznośći nauczy się tego ich systemu. Także tutaj kij ma dwa końce i ja uważam że jest w jakimś % kontrolowane, albo inaczej powiem, jakby chcieli to by zrobili tak mocne zabezpieczenia że nie dało by się piracić, np dostęp do 1 gry dla 1 użytkownika tak jak kiedyś chciał microsoft z Xone i potem wycofali się z tego bo poszła fala krytyki graczy, zniszczyło by to drugi obieg.

Słówko jeszcze o sony i przenośnych konsolach, na Vicie i na Xperia Z2 albo Z3 mozna stremować sobie gry z ps4, można kupić takiego pada, tylko na terenie zasięgu wifii z konsolą i są lagi, natomiast to działa i da się. I ja się dziwie że nie idą w tym kierunku, wystarczyło by żeby zrobili tablet z padem nawet na stałe, z jakimś mocniejszym nadajnikiem i mają to samo co Swift. nie rozumiem Sony, wypuszczają bardzo ciekawe produkty - Muve, Vita, VR a potem przestają na to wydawać gry. Dlatego teraz nie kupuje i nawet nie patrzę na te gadżety, to mają po prostu jakiś dział badania technologii, i jak on działa kilka lat to chłopaki muszą coś wypuścić żęby odzyskać część kasy wydanej na te badania, i robią wielką reklamę, wypuszczają jakieś półprodukty łapią frajerów, i przestają wspierać swoje produkty. Dziwna polityka, ale Sony tak ma. Spoko audycja pozdro!

00

Mateusz Fidut

Nigdy nie ma czasu; całe dnie spędza na sprawdzaniu nowinek ze świata gier oraz doskonaleniu swojej marnej gry na gitarze. Lubi też podrzeć przysłowiowego „ryja”, zawsze ma racje i... zawsze ma racje. Nie jest bardzo wybredny – lubi każdą dobrą grę, byleby nie pochodziła prosto z Japonii. Najbardziej drażni go głupota innych, głupota w grach i swoja głupota. Lubi koty.

Brak gorących dyskusji