E3 2019 bez konferencji PlayStation

19-11-2018 11:47

Serwis Game Informer otrzymał informację od przedstawiciela Sony, że firma nie będzie organizowała swojej konferencji na najbliższych targach E3.

PlayStation organizowało swoje konferencje od roku 1995, czyli od pierwszych targów Electronic Entertainment Expo.  

Poszukujemy nowych sposobów do angażowania naszej społeczności w 2019 roku i nie możemy się doczekać, aby się podzielić z wami naszymi planami."

Sony nie ma również w planach organizowania konferencji w międzyczasie targów, jak w przypadku EA Play. Oprócz odcięcia się od E3, kilka tygodni temu Sony poinformowało również o nie organizowaniu tegorocznej konferencji PlayStation Experience, która od czterech lat odbywała się w grudniu.  

Patrzymy na takie wydarzenia jako całość oraz w jaki sposób możemy się komunikować z naszymi fanami i ich zaskakiwać. Terminy PlayStation Experience i E3 nie pozwalają nam na to (…) Lecz jest wiele niesamowitych rzeczy, które jeszcze nadejdą i mamy nadzieję, że szybko się nimi podzielimy.  (…) Niektóre z naszych największych gier osiągną w następnym roku swoje kamienie milowe i bardzo ciężko pracujemy, aby móc je pokazać."

Ze słów przedstawiciela japońskiego giganta można wywnioskować, że Sony podąża za trendem rezygnacji z tego typu wydarzeń na rzecz nowych rozwiązań. Nintendo oraz Electronic Arts organizują swoje konferencje poza targami E3, tym samym nie tracąc na zainteresowaniu prasy oraz graczy. Lecz w tym przypadku Sony, firma nie ma w planach żadnej konferencji, gdyż grudniowe PlayStation Experience również się nie odbędzie. Jakie plany ma Sony i czy faktycznie możemy ufać słowom, że nadchodzi coś niesamowitego? Dajcie znać w komentarzach. 

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy...

Mateusz Fidut

Nigdy nie ma czasu; całe dnie spędza na sprawdzaniu nowinek ze świata gier oraz doskonaleniu swojej marnej gry na gitarze. Lubi też podrzeć przysłowiowego „ryja”, zawsze ma racje i... zawsze ma racje. Nie jest bardzo wybredny – lubi każdą dobrą grę, byleby nie pochodziła prosto z Japonii. Najbardziej drażni go głupota innych, głupota w grach i swoja głupota. Lubi koty.

Brak gorących dyskusji