Chad Chase, czyli co ten misio nabroił

19-11-2018 11:55

Chad Chase to retro indie platformówka 2D typu rougelite w wersji alfa, nacechowana japońskim stylem, stawiająca graczy przed zadaniem odzyskania skradzionego jedzenia przez głupiego miśka, Chad'a.

W ten niebezpieczny pościg możemy udać się samotnie, chociaż czemu by się nie pokusić na dwu-osobową kooperacje i ramię w ramię kroczyć ku przygodzie. W aktualnym stadium gry, mamy możliwość wyboru pomiędzy 2 klasami postaci z ich własnymi umiejętnościami, stylami walki oraz wyglądem.

Im dalej w las tym... więcej pociesznych istot?! Na początku gry, lądujemy w lesie gdzie na naszej drodze stoją szarżujące T-rexy, koty z shotgunem, galaretki (?) czy też... głazy. Gdyby tego było mało, w całej tej dość słodkiej oprawie, drzewa na nas również się patrzą. Świat jest tworzony proceduralnie, co pozwala nam na dokonanie pościgu raz kolejny za misiem Chad'em i niszczenia wszystkich przeszkód stojących nam na drodze, tylko że kolejną, oryginalnie wygenerowaną ścieżką.

Chad Chase jest dostępny na itch.io

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy...

Mateusz Fidut

Nigdy nie ma czasu; całe dnie spędza na sprawdzaniu nowinek ze świata gier oraz doskonaleniu swojej marnej gry na gitarze. Lubi też podrzeć przysłowiowego „ryja”, zawsze ma racje i... zawsze ma racje. Nie jest bardzo wybredny – lubi każdą dobrą grę, byleby nie pochodziła prosto z Japonii. Najbardziej drażni go głupota innych, głupota w grach i swoja głupota. Lubi koty.

Brak gorących dyskusji