Obviously Inappropriate Content – kiedy Metal Slug zetknie się z Papers, Please.

Narracyjno-arkadowa gra przygodowa autorstwa Shane Hou przeznaczona na platformy Windows, Mac oraz Linux, opowiadająca o historii testera gier w fikcyjnym państwie bloku wschodniego, kiedy to jeszcze istnieje Związek Radziecki, a wraz z nim – cenzura.

Głównym celem naszego bohatera jest przeprowadzanie testów nad strzelanką arkadową 2D, podobnej w budowie do Metal Slug zwaną „Ural Death Machine”,wskazywanie bugów oraz treści na screenshotach, które są - według tamtejszej władzy – uznawane za obraźliwe czy niestosowne do ocenzurowania, aby nie zgorszyć społeczeństwa. Innego zdania jest twórca gry UDM, co prowadzi nas do przemyśleń, podobnych z rodu Papers, Please, co powinniśmy zrobić.

Grę w wersji demonstracyjnej można zobaczyć na zobaczyć na https://reckhou.itch.io/oic.

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy...

Mateusz Fidut

Nigdy nie ma czasu; całe dnie spędza na sprawdzaniu nowinek ze świata gier oraz doskonaleniu swojej marnej gry na gitarze. Lubi też podrzeć przysłowiowego „ryja”, zawsze ma racje i... zawsze ma racje. Nie jest bardzo wybredny – lubi każdą dobrą grę, byleby nie pochodziła prosto z Japonii. Najbardziej drażni go głupota innych, głupota w grach i swoja głupota. Lubi koty.

Brak gorących dyskusji