Słowo od graczy, czyli na jakie tytuły czekacie

gracze, gry, premiery

To, na jakie gry czekamy już wiecie. Teraz czas przedstawić produkcje, które Waszym zdaniem są warte uwagi.

Niedawno zrobiłem małą ankietę wśród znajomych oraz zapalonych graczy komputerowo-konsolowych. Wyniki przedstawiam poniżej, a kolejność ich doboru jest całkowicie losowa.

[Tradycyjnie, niektóre z tytułów przeznaczone są JEDYNIE dla widzów dorosłych, dotyczy to również poniższych filmików!]

 

O dziwo, na samym początku nie pojawiła się gra Watch_Dogs, która możecie być pewni, wyłoni się w późniejszej części artykułu. Nie ma w tej chwili tygodnia, w którym zabrakłoby wzmianki o nowej produkcji Ubisoftu, tak więc i tutaj nie może być inaczej.

Zacznijmy od gry Mirror's Edge 2, która również i u mnie wywołuje gęsią skórkę (podkreślam, że jedynka była nowatorska i bardzo wciągająca, a dzięki specyficznej grafice zastosowanej w produkcji, gra znacząco się nie starzeje).

Kolejną pozycją, na którą czekacie jest Cyberpunk 2077. Niewątpliwie tytuł warty uwagi, ponieważ będzie on nawiązywał do świata pogrążonego w chaosie, ale nie takim powszechnym i zwykłym. Mówimy tu bowiem o rewolucji technologicznej, która przyniesie wraz ze sobą wszczepy, modyfikacje ciała, wysoko rozwiniętą komputeryzację, a także nowe bronie i wyposażenie. Graficznie, Teaser Trailer robi ogromne wrażenie, ale niestety nie wiemy jeszcze, jaki poziom graficzny będzie reprezentowała sama rozgrywka. Mimo wszystko, czekamy, czekamy!

Następną pozycją w naszym zestawieniu jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Produkcja pochodzenia polskiego. Nasza duma, którą cenią praktycznie wszyscy na całym świecie. Bardziej rozbudowane królestwa, nieskończone połacie pól i lasów, rozwinięta walka oraz elementy RPG, to jedynie drobna część udoskonaleń, jakie znajdziemy w kolejnej części przygód Geralta z Rivii.

Watch_Dogs nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Szara rzeczywistość połączona z ogromną wiedzą dotyczącą zabezpieczeń... to po prostu musi się udać. Gra niefortunnie porównywana do serii GTA, z którą tak na prawdę nie ma praktycznie nic wspólnego. To, że występuje otwarty świat, możliwość zdobywania cudzych pojazdów, a także duże i rozbudowane questy fabularne i poboczne, to elementy każdej gry sandboxowej w stylu RPG (jeśli porównać konie mechaniczne do tych żyjących w naturze, to podczas rozgrywki w Assassin's Creed, przed każdym miasteczkiem stał dość duży salon samochodowy). 

H1Z1 to survival, w którym naszym zadaniem jest przeżyć w świecie dla nas nieprzyjaznym i wypełnionym zombie. Widać tu nawiązania do takich tytułów, jak The Walking Dead, DayZ, The Rust, czy Nether. Jeśli gra faktycznie będzie reprezentowała poziom opisywany przez twórców, to wydaje mi się, że będzie warta bliższego zapoznania się z nią. Dodam, że gra ma być dostępna w modelu Free-To-Play, co sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna i dostepna dla większej ilości graczy, a więc szybciutko, szybciutko...

Premiera Wildstar już niebawem. Wszyscy, którzy czekają na nią z jeszcze bardziej rozdziawionymi buziami po zagraniu w betę mogą być spokojni i szczęśliwi, że produkt finalnie powstanie i będzie miał się dobrze (a przynajmniej do momentu, kiedy ludziska będą chciały weń zagrać). To, co odrzuca część społeczności graczy to fakt, że będzie trzeba płacić za dostęp do gry (czyli krótko mówiąc, witaj abonamencie...). W dobie dobrych gier opartych na modelu Free-To-Play nie uważam tego za dobry ruch, szczególnie po tym, co spotkało Aiona (abonamencik był, ale się zmył...).

Na chwilę obecną, to by było na tyle. Niedługo ponowię ankietę i postaram się do tej listy dodać kilka tytułów, które są warte uwagi. Jeśli macie jakieś specjalne życzenia, to możecie do mnie pisać w tej sprawie, a napewno wezmę je pod uwagę pisząc kolejną część artykułu.

Kondzio - 5 lat temu

Witam, ja osobiście czekam na Lords of The Fallen, Batman Arkham Knight, Assassin's Creed Unity, Dragon Age Inkwizycja, The Order 1866, Metal Gear Soild V The Phantom Pain, Far Cry 4, oczywiście z Waszej listy Wiedźmin, Watch Dogs i Mirrors Edge 2.

10
Gerwazy Placek - 5 lat temu

A ja czekam na niemal każdą ciekawszą grę aczkolwiek tylko w wersji GOTY. Po pierwsze jest duża szansa że w tego typu wersji nie będzie bugów (mniejszych lub większych) i oczywiście nie będzie to wersja powycinana czego w grach nie lubię :)

00
lol - 5 lat temu

destiny

00

Krzysztof Lewandowski

Specjalista ds. IT, publicysta i autor opowiadań fantasy, oraz sci-fi. Na co dzień student kilku kierunków. Grami zajmuje się od dłuższego czasu, a od kilku lat czynnie bierze udział w ich tworzeniu. Zawsze pisze to, co myśli, a każdy artykuł czy recenzję szlifuje niczym bezcenny diament po to, aby czytelnik miał jasność przekazu. Uwielbia muzykę, która jest jego pasją, a także podróże i aktywne spędzanie czasu. 

Brak gorących dyskusji