Hard West, nowe spojrzenie na dziki zachód.

hard west, nowość, kick starter, gra, premiera, dziki zachód

Witaj na dzikim zachodzie. Chodź, wejdź i rozgość się...

Wyobraźmy sobie, że dyliżans wiezie nas wzdłuż szlaku kolejowego, po którym od czasu do czasu mijają nas kolejne stalowe giganty. Jeszcze tylko dwa dni drogi i znajdziemy się w upragnionym miejscu, które jest celem naszej podróży. Gdy przekraczamy granice owego miasta spostrzegamy, że wokół nas coś się dzieje, a wygląda to na pojedynek rewolwerowców. Kule śmigają nam koło ucha, a tętent rozjuszonych koni daje się słyszeć od samych granic miasta. Witajcie na dzikim zachodzie!

Gra Hard West jest rodzimą produkcją studia CreativeForge Games. Składa się ono z 25 osób, które wcześniej pracowały przy dużych projektach, takich jak Dead Island, Call of Juarez, Shadow Warrior, czy Hard Reset. Jako studio CFG, niedawno zakończyli swój pierwszy poważny projekt, a mianowicie Ancient Space. Możemy więc być pewni, że CFG dostarczy nam grę taką, jakiej od nich oczekujemy.

Jak wiecie, albo jeszcze nie wiecie, projekt Hard West został pomyślnie sfinansowany na Kick Starterze. Zebrał ponad 90.000 kanadyjskich dolarów, tak więc zainteresowanie w środowisku graczy jest ogromne.

Gra przenosi nas w realia XIX wiecznej Ameryki, gdzie przyjdzie nam eksplorować, walczyć, oraz stawiać czoło innym, przerażającym przeciwnościom losu. Dlaczego użyłem tu słowa, przerażającym? Ano dlatego, że gra nie stawia na sztampową rozgrywkę jedynie w klimatach westernu, a stara się nadążyć za coraz to szybciej rozwijającą się technologią i postępem nauki.

Dlatego też podczas naszej wędrówki, gracz będzie świadkiem dziwnych, niecodziennych zdarzeń. Spotkamy się ze zjawami, które będą starały się opóźnić naszą podróż, a zjawiska paranormalne przyprawią nas o gęsią skórkę.

 
Kilka słów o walce. Twórcy postanowili, że w grze Hard West nie będzie zwykłego strzelania i zabijania. Mimo tego, że gra jest strategią turową z elementami RPG, walki są bardzo dynamiczne (o czym może świadczyć chociażby planowany czas ich trwania, szacowany na około 5 do 10 minut). Gracz będzie mógł swobodnie się bronić za pomocą samodzielnie konstruowanych tarcz (mowa tu między innymi o meblach, które da się pozamieniać na obiekty obronne, oraz wiele wiele więcej).
 
Innowacją jest też wykorzystanie promieni słonecznych jako tarczy. Gracz będzie mógł ustawić się tak, względem przeciwnika, żeby słońce go oślepiało, dzięki czemu nie będzie w stanie nas trafić.
 
 

Wstępny koncept zapowiadał pozbycie się niepotrzebnych pasków życia. Jest to o tyle dobry pomysł, że tak naprawdę, każda wystrzelona kula może być śmiertelna. Jest to zdecydowanie nowatorskie rozwiązanie, ponieważ nasze zwycięstwo będzie w końcu zależało także od szczęścia (jak na prawdziwym dzikim zachodzie).

Gracze postawili producentom dość wysoko zawieszoną poprzeczkę, ponieważ każdy z nas czeka na finalny produkt w postaci takiej, jak nam to twórcy obiecują. Tak więc czekam i ja, a o wszystkich nowościach dotyczących Hard West, oraz o postępie prac postaram się informować Was na bieżąco.

Na koniec artykułu, zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z gry:

Khael - 5 lat temu

Bardzo przyjemnie czyta sie twoje artykuły,zainteresowałeś mnie tą grą,jest to coś czego brakuje obecnie na rynku.

10
Chris - 5 lat temu

Dziękuję i postaram się, żeby każdy następny był tylko lepszy XD

00

Krzysztof Lewandowski

Specjalista ds. IT, publicysta i autor opowiadań fantasy, oraz sci-fi. Na co dzień student kilku kierunków. Grami zajmuje się od dłuższego czasu, a od kilku lat czynnie bierze udział w ich tworzeniu. Zawsze pisze to, co myśli, a każdy artykuł czy recenzję szlifuje niczym bezcenny diament po to, aby czytelnik miał jasność przekazu. Uwielbia muzykę, która jest jego pasją, a także podróże i aktywne spędzanie czasu. 

Brak gorących dyskusji