3 dni PGA 2016 w 5 minut

Byłeś na PGA 2016, a może chciałeś pojechać, ale nie mogłeś? Oto jak przedstawiały się tegoroczne targi...

Targi Poznań Game Arena 2016 rozpoczęły się 21 października i gościły w halach MTP przez trzy kolejne dni, aż do 23 października. Jak co roku, pierwszy z nich był dniem vipowskim, na który oczywiście można było zakupić bilety, ale były one zdecydowanie droższe, aniżeli te na kolejne dwa dni targowe. Jak się pewnie domyślacie, najliczniejsza grupa graczy i miłośników nowych technologii przybyła drugiego dnia, co skutkowało długimi kolejkami, przykładowo, do ogrania nowej, niedostępnej jeszcze w sklepach produkcji.

PGA słynie z tego, że oferuje dużą powierzchnię, na której rozlokowanych jest wiele stanowisk oferujących wiele atrakcji. Jednym z takich miejsc było stanowisko XBOXa, na którym mozna było pograć w tytuły dostępne na konsolę nowej generacji.

Była oczywiście hala poświęcona mniejszym wydawcom, którzy dzięki temu mogli zaprezentować swój potencjał twórczy i zachęcić odbiorców do zainteresowania się konkretnym tytułem.

Podczas mojej wędrówki po halach PGA, natknąłem się na kilka ciekawych gier, które z przyjemnością opiszę w oddzielnych artykułach, ale poza nimi odkryłem także przedstawicielstwo firmy Mionix, która tworzy peryferia komputerowe, takie jak myszki, klawiatury, czy też słuchawki, o czym również będziecie mogli przeczytać wkrótce.

Tegoroczne PGA obfitowało w pokazy gier VR różnego typu. Były to gry przeznaczone na telefony, ale też konsolowe i te wykorzystujące sprzęt komputerowy.

Niewątpliwą gratką targów były maszyny napędzane końmi mechanicznymi. Począwszy od pojazdu reklamującego produkty GoPro, aż po ogromny traktor. Nie mogło także zabraknąć wielkiego giermaszu zorganizowanego przez CDP.PL, a można było na nim zakupic bardzo wiele tytułów po okazyjnych cenach.

Na koniec, zapraszam do obejrzenia dalszych zdjęć z PGA 2016, a już niebawem pojawią się wyżej zapowiadane artykuły, a w nich smaczki i perełki targów.

tn - 2 lata temu

http://gramynamaxa.pl/news/7608-gnm-plus-​256-juz-dostepny

00

Krzysztof Lewandowski

Specjalista ds. IT, publicysta i autor opowiadań fantasy, oraz sci-fi. Na co dzień student kilku kierunków. Grami zajmuje się od dłuższego czasu, a od kilku lat czynnie bierze udział w ich tworzeniu. Zawsze pisze to, co myśli, a każdy artykuł czy recenzję szlifuje niczym bezcenny diament po to, aby czytelnik miał jasność przekazu. Uwielbia muzykę, która jest jego pasją, a także podróże i aktywne spędzanie czasu. 

Brak gorących dyskusji