Gramy na Maxa

Radio Freee 89,9 FM

ul. Obrońców Pokoju 2

20-030 Lublin

pawel.typiak@gramynamaxa.pl

Paweł Typiak (a.k.a. Grzyp) - Redaktor Naczelny

Paweł Typiak Gramy na MaxaPaweł doskonale pamięta pierwsze nawiedzanie sąsiadów ze słowami: Czy można się pobawić? Oczywiście prowadziło to do godzin spędzonych przed Atari i Commodore 64. Gdy ujrzał Mortal Kombat II zakochał się w graniu na amen, a gdy prosił mamę kolegi, czy możemy pograć w Mortala, jego mama zapytała: „A co to za rodzaj gier?” – na co odpowiedział: „A takie mordobicie.” Heh, równie dobrze mógł rzec, że chcą pograć w rwanie jajec i na pewno by pograli…

Cieszył się każdą chwilą spędzoną przed komputerem, gdy na komunię dostał Pegasusa. Dzięki Chrzestnej (pozdro dla cioci Mieczysławy Typiak ^_^ ) poznał czym są konsole. Siedzenie w fotelu, przed telewizorem, z padem w dłoni… To się nie mogło równać z pogarbieniem przed kompem. Dlatego wiedział, że Nintendo na zawsze zagości w jego sercu.

Uwielbia mówić, dlatego pracuje w radiu, uwielbia kontakt z ludźmi, dlatego prowadzi największe koncerty, uwielbia grać, dlatego Gra na Maxa ^_^ Uwielbia chrapać, co jego współtowarzysze uwielbiają mniej.

Odpowiedzialny za: Program Radiowy.

Kontakt: pawel.typiak@gramynamaxa.pl

Krzysztof Lenarczyk - Newsman - Recenzent


"Mistrz Gramy na Maxa w FIFA. Zna się na FIFA. Kocha FIFA. Choć w inne gry też się czasem zagrywa."

Mateusz Fidut (a.k.a. Gothix) - Sekretarz Redakcji, Newsman, Recenzent

Mateusz Fidut Gramy na MaxaMateusz jest największym fanem w Polsce starej serii Gothic (z trójką włącznie). Mimo że kiedyś nie wyobrażał sobie grania na konsolach, teraz praktycznie nie odstępuje od swojego Xboxa One i PlayStation 4. Do tego stopnia się „skonsolowił”, że nawet odpalając jakiś tytuł na komputerze, pierwsze co robi to podłącza pada. Umiejętność używania myszki w FPS spadła u niego do zera. Kocha przede wszystkim gry akcji, zręcznościowe, muzyczne i strzelanki. Jest totalnym ignorantem jeśli chodzi o Nintendo (fuuu!!!), jak i japońską branżę gier wideo.

Gdy nie gra w gry, to pisze o... grach. Czasem też zdarzy mu się wziąć gitarę do ręki i zatracić się w szaleńczym shredingu. Śpiewa i gra w zespole The RIOT House. Oczywiście prócz gry na gitarze, uczy się również walić w gary (perkusja) i plumkać na basie.

Mimo swojego młodego wieku, przeszedł przez wiele polskich redakcji piszących o grach (i nie tylko). Może gdy w końcu podrośnie, zacznie na poważnie traktować zasady interpunkcji.

Kocha zwiedzać, czytać o historii i polityce. Lubi koty.

Odpowiedzialna za: Podcast GnM Plus, Montaż, YouTube, News, Recenzje, Publicystyka, Facebook, 

Kontakt: mateusz.fidut@gramynamaxa.pl

Krystian Szalast (a.k.a. British) - Newsman, Recenzent

Stara legenda podaje, że gdy urodził się pierwsze co zrobił to włączył telewizor i konsolę. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale patrząc na godziny spędzone z padem w rękach to całkiem możliwe. Wszystko zaczęło się od starego Pegasusa, który wprowadził go w magiczny świat wirtualnej rozrywki. Następnym przystankiem był poczciwy blaszak oraz Game Boy Advance, który w tamtych czasach był jego największym marzeniem. Dopiero kilka lat temu odkrył, że urodził się po to aby resztę życia spędzić grając na ukochanych konsolach.

Jego działka to głównie RPGi, gry muzyczne oraz sandboxy. Został genetycznie naznaczony symptomem "gadżeciarza". Jego drugim domem jest kino, w którym spędził połowę swojego życia. Poza tym kiedy ma czas to czyta i w każdej chwili słucha muzyki, koncertuje oraz...studiuje. Należy także pamiętać, że gdy wdacie się z nim w dyskusje o grach jej zakończenie może być nie lada wyzwaniem.

Jeżeli chodzi o współpracę z Gramy na Maxa to historia sięga korzeniami do pewnego lubelskiego konwentu fantastyki, na którym to poznał całą ekipę, niepewnym krokiem podszedł do Grzypa i zaoferował, że "może coś tam skrobnąć". Od tamtego pamiętnego dnia minęło już trochę czasu, a dzisiaj bez GnM nie wyobraża sobie życia.

Odpowiedzialny za: News, Recenzje, Publicystyka, GnM Charts

Kontaktkrystian.szalast@gramynamaxa.pl

Patryk Ciesielka (a.k.a. Chris) - Newsman, Recenzent

"Zagrywa się mocno we wszystkie tytuły pecetowe. Jego ulubioną serią jest Batman od Rocksteady. Ma nadzieje, że kiedyś trafi jeszcze na jakąś "fajną" grę :)"

Współpracownicy:

Marcin Górniak (a.k.a. Rouzen)

Fan japońskich erpegów, lubi zabijać ludzi nożem... w Call of Duty oczywiście. Od czasu do czasu pisuje dla nas newsy, czasem pojawia się na antenie audycji jako współautor recenzji.

Kontakt: marcin.gorniak@gramynamaxa.pl

- Piotr Krysa (a.k.a. Samuraj)

Falkon, Nejiro, Umcs Tournament...kojarzycie? To właśnie ten gość robi wszystko co w jego mocy, abyście mogli cieszyć się na tego rodzaju eventach, konsolówką gdzie macie możliwość, zgarniać nagrody, brać udział w turniejach i świetnie się bawić. Na co dzień studiuje, jest typowym pecetowcem, który większość dnia spędza nad wymyślaniem nowych decków do Hearthstone oraz buildów do Diablo 3. Jeżeli jesteś na tyle odważny, możesz rzucić mu wyzwanie w Guitar Hero, pamiętaj jednak... legenda głosi że urodził się z gitarą w rękach, więc bądź ostrożny rzucając mu wyzwanie.

Kontakt: piotr.krysa@gramynamaxa.pl

Portal gramynamaxa.pl to nie tylko Ci widoczni wyżej, to przede wszystkim grupa konsolowych zapaleńców bez których nie mógłby on istnieć. Doceńcie ich wkład i pracę poprzez pozytywne komentarze. :)

Nasi guru:

Krzysztof Antoń (a.k.a. Kloss) - Oprogramowanie i Administracja

Osobnik, który dał ekipie Gramy na Maxa możliwośc dzielenia się swoimi dokonaniami w Sieci, w postaci jaką teraz oglądacie. Poświęcił nieprzeliczone liczby dni i nocy aby stworzyć nową wersję strony od podstaw, nie uznając słowa niemożliwe. Choćby reeevo i Grzyp zażądali animowanego Mario na głównej stronie, on jest to w stanie uruchomić. Człowiek, który nie uznaje słowa "niemożliwe", czego dowodem jest wiele profesjonalnych stron które wykonał zarówno dla klientów w Polsce, jak i za granicą. Kloss stoi za wszelkimi ulepszeniami, których możecie używać już teraz, a także za nowoczesnymi elementami, które zostaną wprowadzone w niedalekiej przyszłości.

 

* Dziękujemy naszemu byłemu grafikowi - Kubie Pyrce - który współpracował z nami przez dwa lata i pomógł w projektowaniu obecnego wyglądu strony Gramy na Maxa. Serdeczne podziękowania również dla Piotra Szkałuby za projekt logotypu GnM.


Audycja Gramy na Maxa powstała w 2006 roku na antenie Radia Centrum w Lublinie. Niewiele jest programów radiowych o grach w Polsce, bo jak opowiadać o czymś co wypada tylko i wyłącznie pokazywać? Na szczęście Gramy na Maxa ma to czego nie mają inni - luz i świetnych prowadzących, którzy kochają grać! To prawdziwi gracze, którzy robią to wszystko dla graczy, choć i nie tylko. GnM nie ulega hype’owi i chyba za to mają tyle samo wrogów co przyjaciół. A Ty kim się staniesz?

 

Przekonaj się sam w każdy wtorek o 21.00 na antenie Radia Freee 89,9 FM lub na www.radiofreee.pl, bądź przez cały tydzień na gaming.youtube.com/gnmcrew