Prócz tego fani mogą liczyć również na pojedynki 32 vs 32 graczy.

Patrick Bach ze studia DICE w rozmowie z dziennikarzami Eurogamera, powiedział:
“Robimy bardzo skomplikowaną produkcję z wieloma częściami składowymi. Musieliśmy zadecydować – TAK! To wszystko będzie działać w 60 FPS. Każdy inny element jest drugoplanowy. Wiemy, że 64 graczy na mapie oraz destrukcja to świetna sprawa. Co, jeśli uda nam się zrobić rzecz, której byliście świadkami od dłuższego czasu w przypadku wersji gry na PC? Taki jest nasz cel.
Gracze konsolowi zobaczą poziom chaosu, którego do tej pory nie doświadczyli. Rozgrywki 12 vs 12 są ciekawe. Lecz 32 vs 32 – wtedy zaczyna się prawdziwa gra. To jest doświadczenie, które zawsze chcieliśmy przekazać na konsolach bez poświęcania innych fundamentów składających się na markę Battlefield.“
Battlefield 4 zadebiutuje 31 października na Xbox 360, PlayStation 3 i PC. Wersje next-genowe, zapowiedziane są na końcówkę bieżącego roku.