Yves Guillemot, szef firmy Ubisoft, wypowiedział się – dosyć jednoznacznie – na temat nowej generacji konsol. Jego zdaniem brak next-genów szkodzi twórcom.

W wywiadzie dla serwisu Gamasutra, Guillemot stwierdził, że brak konsol nowej generacji zaszkodził deweloperom.
“Zostaliśmy ukarani za brak nowych konsol na rynku. Rozumiem, że producenci zwlekają, ponieważ wprowadzenie next-genów będzie ich sporo kosztować, ale to bardzo istotne dla całej brażny, by konsole się pojawiły, ponieważ pomagają i sprzyjają kreatywności. (…) O wiele bardziej ryzykowne jest dla nas tworzenie nowych marek i produktów, kiedy wiemy, że początek nowej generacji nadejdzie lada chwila” – powiedział CEO Ubisoftu.
Pan Guillemot ma trochę wąskie rozumienie słowa “kreatywność”, ponieważ “brak kreatywności” oznacza dla niego brak nowych marek. A przecież kreatywność deweloperów powinna owocować przede wszystkim nowymi pomysłami w mechanice. Choć nawet jeżeli chodzi o nowe IP – nie jest najgorzej, nawet w końcówce obecnej generacji. W końcu pojawią się takie potencjalne hity jak Dishonored czy The Last of Us.